Pierścionki inspirowane naturą: od kwiatowych wzorów po morskie motywy

Czy natura może być dobrą inspiracją dla projektantów biżuterii? Oczywiście, natura to niewyczerpane źródło pomysłów i widać to w najnowszych trendach – motywy związane z naturą są jednym z popularniejszych trendów obok geometrycznych form i żywych kolorów szlachetnych kamieni. 

Motywy naturalne, które są ponadczasowe

Jednym z najpopularniejszych motywów, inspirowanych naturą, jest kwiatek. Kwiaty da się zauważyć na przywieszkach do wisiorków, kolczykach, bransoletkach, pierścionkach. Wyrazisty kwiat to motyw przewodni biżuterii dla dziewczynek: spinek, wsuwek, broszek, kolczyków i właśnie pierścionków. 

Dorosłe kobiety również uwielbiają motyw kwiatu w biżuterii, tyle, że w ich przypadku ten kwiat nie jest już taki dosłowny i wyglądający jak z dziecięcej bajki. Co nie odbiera mu uroku, wręcz przeciwnie. Zwiewne kwiaty zdobią kolczyki i pierścionki, a ich kolory są jeszcze żywsze niż naturalne. 

Równie popularnym co kwiat, a w ostatnich sezonach może jeszcze bardziej popularnym jest liść – nie tylko liść monstery, ale również inne, drobne listki, ażurowe, składające się z żyłek, czy występujące w towarzystwie kwiatów z kamieni szlachetnych. Często spotykanym wzorem są księżyc, słońce, gwiazda, a ostatnio także owady, ptaki oraz zwierzęta – i to nie tylko w biżuterii dziecięcej. 

Motywy związane z morzem- pierścionki idealne na wakacje

Motywy morskie pojawiają się i znikają w inspiracjach projektantów biżuterii. Muszle, ryby, koniki morskie, rozgwiazdy, kotwice to częste elementy, które – jak żadne inne – kojarzą się z wakacjami w nadmorskich miejscowościach. Niektóre z tych motywów pojawiają się również na pierścionkach, co doceniają miłośniczki nietuzinkowej biżuterii.

A jakie kolory kojarzą się z naturą najbardziej? Odcienie niebieskiego, jak czysta woda i niebo oraz zieleń, która jest kolorem trawy i liści. Nie musisz mieć pierścionka z listkiem, rybką czy kwiatkiem, wystarczy kropla błękitu lub zieleni w postaci szmaragdu, topazu, szafiru czy cyrkonii. Pierścionek z niebieskim kamieniem przypomni Ci niebo w letni dzień. 

Pierścionek z zielonym kamieniem będzie się kojarzył z bujną trawą na wiosennej łące. Czas docenić zieleń i błękit w wyjątkowych pierścionkach Briju. Te świeże, radosne kolory, kojarzące się z młodością, wypoczynkiem, równowagą są jak świeży powiew pośród barwnych i przezroczystych kamieni w pierścionkach. 

Zobacz propozycje pierścionków od Briju tutaj – https://www.briju.pl/bizuteria/pierscionki-z-niebieskim-oczkiem oraz na stronie https://www.briju.pl/bizuteria/pierscionki-z-zielonym-oczkiem